Home » Warsztaty dla skrzypków jazzowych i nie tylko...

Warsztaty dla skrzypków jazzowych i nie tylko...

Opublikowany: 2015-03-16 18:24:00

Czas trwania projektu: 27 lipca - 1 sierpnia 2015


 

Mark Feldman poprowadził warsztaty jazzowe dla skrzypków

Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej Mark Feldman, obsypany nagrodami i najwyżej ceniony w gronie młodych skrzypków jazzowych Europy Adam Bałdych oraz pochodzący z Finlandii wykładowca i koncertujący skrzypek Ari Poutiainen. To właśnie oni poprowadzili warsztaty dla skrzypków jazzowych (i nie tylko) w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (27 lipca - 1 sierpnia 2015).

 

Organizatorem warsztatów była Fundacja im. Zbigniewa Seiferta, która w ubiegłym roku z olbrzymim sukcesem zorganizowała I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta. Wydarzenie to odbywało się również w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W tym roku Fundacja Seiferta ponownie zagościła w tym wspaniałym i nowoczesnym obiekcie, by pod okiem gigantów jazzowych skrzypiec uczyć i wychowywać nowe pokolenie jazzowych wirtuozów tego instrumentu.

 

Choć nie tylko! Jak bowiem zaznaczają organizatorzy warsztaty przeznaczone będą zarówno dla skrzypków, jak też muzyków grających jazz i muzykę improwizowaną na innych instrumentach smyczkowych. Obowiązuje tylko jedno ograniczenie – trzeba mieć ukończone 18 lat.

 

W programie sześciodniowych warsztatów odbyły się zajęcia indywidualne z wykładowcą, jak również nauka gry w zespole. Młodym muzykom akompaniować będzie znakomita sekcja rytmiczna - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio. Zaplanowane również zostały jam session.

 

Organizator zapewnił bezpłatny nocleg oraz transport lokalny na trasie Kraków-Lusławice-Kraków.

 

Koszt warsztatów: 150 EURO (650 zł) + koszty wyżywienia.

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronie:

www.seifertcompetition.com/seifert/statyczne/warsztaty-dla-skrzypkow-jazzowych-i-nie-tylko

 

Informacje można również uzyskać pod adresem:

info@zbigniewseifert.org